تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32186
تاریخ انتشار : 11. نوامبر 2017 - 10:07
مردم مهران با اینکه از نظر اقتصادی جز متمولین محسوب نمی‌شوند اما با جان و دل پذیرای زائران امام حسین(ع) هستند و بسیج جامعه زنان مهران نیز پا به پاب سایر اقشارمردم به زائران اربعین خامت رسانی می کنند.

به گزارش آوای مهران مرز مهران قدمگاه عاشقانی بود که به عشق حسین (ع) هم صدا با زینب کبری(س) در عزای شهدای کربلا حتی بعد از گذشت بیش از 14 قرن بر سر و سینه زنان پای در جای قدم‌های جابر گذاشته و زائران شیفته حسین(ع) و درس آموختگان مکتب او شدند.

مرز مهران میزبان بیشترین زوار بود. مهران شهری مرزی با زیرساخت‌هایی که گنجایش این تعداد مهمان را در خود نمی‌دید با عزت و سخاوتی وصف نشدنی خدمتگزار زائران حسینی را انجام داد

خانم احمدیان مسئول بسیج جامعه زنان مهران در خصوص خدمت رسانی سپاه خواهران مهران به زائران حسینی، گفت: این ایام با همکاری خوب مردم مهمان‌نواز مهران و پشتکارخواهران بسیجی این شهرستان به خوبی سپری می شود و این درحالی است که مهران هم در زمان خروج زائران و هم در دوران ورود آنها به ایران بیشترین تردد را دارد.

وی ادامه می‌دهد: در روزهای نخست که زائرین قصد خروج از پایانه مرزی مهران را داشتند، بسیج جامعه زنان سپاه مهران زائران زن را به صورت شبانه روزی اسکان می داد.

مسئول بسیج جامعه زنان مهران افزود: بحث نظافت، خدمات رسانی به زائرین توسط خادم ها صورت می گرفت همچنین موکب های مختلفی مستقر کردیم که غذاهای نذری که خود مردم تهیه می کردند را در اختیار زائرین قرار می‌دادیم.

وی افزود:همچنین اردوهای ۷روزه ۲حلقه از۲پایگاه به مدت ۷روزبه زائرین خدمت رسانی درزمینه اسکان پخت غذاوبسته بندی وتوزیع وبسته بندی نیم چاشت و نیز اردوهای یکروزه ۱۰حلقه از۷پایگاه به مدت ۱۵روزنسبت به خدمت رسانی به زائرین مشغول هستند.

تصاویر بیشتر برای مطلب: 

نظر شما