تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31023
تاریخ انتشار: 5. مهر 1396 - 6:26
ملاحت آنجا است که کارشناس هواشناسی محلی اقلیم!! هوای ایلام و کرمانشاه و‌کردستان ما را هم تحلیل می کند این روزها!

به گزارش آوای مهران :: نکند بارزانی و‌ رضاخان میر پنج از نسب مادری به هم می رسند یک جورایی!!! و اصالتا نچیروان می شود حاصل نژاد دورگه و ممزوج بارضاخانی؟!!!

آخر من ایلامی ایلامی زاده که برای خرید یک‌ تلویزیون‌ های اینچ قاچاقی باید در بانه و‌مریوان دو‌ مترجم زبده کارکشته کارم را راه بیندازند انگار که در محدوده استحفاظی استرالیا هستم و ولد ذکور بارزانی نچیروان اگر بخواهد برایم پیامی بگذارد ناچار است دست به دامان زبان فارسی بشود را چه به «کلاه پهلوی و دستار بارزانی!!!
و اتفاقا تاریخ پر است از حکایت کلاه هایی که برای سر ملت ها دوخته اند! از آن کلاه شاپوی میرپنج که با زور استعمار چپانده شد روی سر مردان خوش غیرت ایرانی چند صباح و ان ست پیراهن یکدست زنانه آتاتورک پسند که بعد از کشیدن چارقد و‌وادر از سرزنان نجیب و عفیف ایرانی تا غیره و غیره، همه و همه جای انگشت اشاره استعمار بوده اند!
بارزانی هم خلف صالح میرپنج!! و این وسط تن قوم نجیب و اصیل کرد است که مکرر می لرزد!
مردم رشید و‌ مظلومی که دهه های متمادی است در برهه هایی قربانی زیاده خواهی ها و معاملات پس پرده بارزانی هایی شده اند که در پناه واژه خلق کرد، مصالح حقیقی این مردمان رشید را ذبح کرده اند به پای مصالح استعمار! و ماموریت ابلاغی این میرپنج دوم هم این روزها ظاهرا شده پیاده کردن نسخه ثانی آتاتورک اسرائیلی!با وصله و‌ پینه کردن کلاه فرانسوی به سر مردان کرد!
و مردان شریف و‌ نجیبی که در خاکی اصیل با سلامت ،آزادگی و ازادی با تعلق سر به آسمان می سایند را طمع قدرت و‌ خودکامگی سیاسیون، اینگونه دارد به مسلخ می برد!

حقیقت این است که کردها و عرب و سنی همه پاره تن عراق واحد هستند اگر جغد شوم قدرت طلبان بگذارد!
مردمانی که در انتقاضه شعبانیه۱۹۹۱ملت عراق علیه صدام به پای تعلق شان به آرمان ملت ماندند و بسیار هزینه دادند؛ در قیام علیه داعش هم قامت بستند و لباس رزم پوشیدند و جانها هبه کردند به پای آزادی و آزادگی. بقیه سال و‌ماه را هم دارند زندگی شان را می گذرانند.
نه فقط اهالی دهوک و کرکوک و سلیمانیه که کوردهای روژآوای سوری در حسکه و رقه و حلب هم همین بوده اند! و‌ این سو در خاک ایران هم پیشمرگه های کرد پاوه و بانه، خونها و‌جانها داده اند به پای حب وطن و آرمان دین و صدام اگر صبحش کودکان حلبچه را زده، شلیک‌ های ثانی را به قلب تهران زده است و‌ مرد کردی پوش هلت های مهران _ساده میری_هم به عشق زاد بومش و آرمان دینش، سربریده اش گزینه جایزه ی سال ارتش بعث بود.

اما طرفه حکایت آنجاست اکنون که تازه در پساداعش و پساتکفیر ،منطقه و‌کردها دارند نفس راحتی می کشند! باز دقیقا از فردایش نسخه شغال اسرائیلی برای به مسلخ بردن کردها زیر علم کذایی ادعای استقلال، بلای جان این مردمان مظلوم و رشید می شود.
داعش که آمد به جان و ناموس شیعه و سنی و نجرانی تاخت! باز آن وسط جان و ناموس هزاران کرد بر آنان حلال شد! و راستش کردهای ایزدی در چنگال داعش را« آقازاده نچیروان!!» با سینه ای برفراز نجات نداد! بلکه عکس یادگاری های شان را کردهای نجیب _اگربنابرغیر باشد_با سربازان مقاومت مردمی می اندازند!
آن همه جان دادند به پای آزادگی در مقابل ارهاب که از صبح آزادی،دوباره حیات و هستی شان وجه المصالحه قدرت دیگری بشود! از نوع دموکراتش!
تا دیروز که همین بارزانی با سینه ای فراخ به استقبال «انقلاب موجه قبیله ای دوستان برادر داعش!!» رفت! و عجیب تر آنکه فردایش داعش یک‌روزه آمد تا قلب اربیل که کل اقلیم را یک شبه فتح و ساقط کند! و‌ هنوز نرسیده !کل قوم و تبار نژادی بارزانی ها ،فرار را بر قرار و‌مبارزه و‌دفاع از جان و نوامیس مردمان ترجیح دادند! کلید اقلیم را هم سر طاقچه گذاشته بودند!
آن شب تاریخی را که باز سردار قاسم غیرتش گل کرد!و کلید اربیل را دوباره گذاشت کف دست بارزانی وحشت زده!
همه_اینهابماند!خدا این مردمان نجیب را ازین فتنه نو ،به ساحل امان برساند!
ملاحت آنجاست که کارشناس هواشناسی محلی اقلیم!! هوای ایلام و کرمانشاه و‌کردستان ما را هم تحلیل می کند این روزها!!
نقشه ای هم در سردر اتاق فکر اسرائیل زده اند به نام نقشه_آرزوها!! که مرزهای کشور کردستان جدید را تا سدکرخه و بندر لنگه و بندر گز رسانده!!!
و‌من ایلامی زاده که عین طفل پیش دبستانی برای آموزش تلفظ زبان «نچیروان» که ویکی پدیا هم با التماس از دهها حرکت و اعراب و... ،آن را معرفی کرده «نێچیرڤان به‌رزانی»؛ باید سالها بروم در ‌محضر استاد! نمی دانم کدام قرابت را دارم با منطق و زبان رفقای دموکرات بارزانی!! عین قصه الصاق یا همان چپاندن کلاه شاپوی اروپایی بر سر مردان ایرانی!!
بماند که تشابه طراز غیرت هم نداریم با او! دموکراتی که اوایل جنگ صدام علیه خاک‌پدری! پا به پای دیکتاتور می آید! و در روزهای اوج گرفتن فتنه تکفیری ها و‌ ذبح صدها مرد بر ساحل فرات! با آغوش گشوده به استقبال« انقلاب قبیله ای دواعش» بر ضد انسانیت می رود !کدام قرابت را دارد با غیرت و آزادمردی هلتی های ایلام! و آزادمردان ذبح شده روژآوای سوری و شهید پرآوازه اقلیم کردستان حسین منصورپیشمرگه!؟!
و صدحیف که امروز این مصالح انسانی و آزادگی کردهاست که باز پیشمرگ زیاده خواهی های عده ای قدرت طلب می شود ....؛راهی که پایانی بغایت سیاه تر دارد!

 

انتهای پیام/


نظر شما