تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 34995
تاریخ انتشار: 5. مارس 2018 - 5:33
دامپزشکی استان ایلام هشدار داد عرضه و فروش هر نوع جاندار وحشی همچون پرندگان در سطح بازارهای استان غیر از ماهی قرمز ممنوع است.

به گزارش آوای مهران ، "شهرام باسامی"، مسئول مبارزه با بیماری های طیور و زنبورعسل اداره کل دامپزشکی ایلام اظهار کرد: با توجه به اینکه این پرندگان و جوجه ها می توانند ناقل و مخزن برخی از بیماری های مشترک انسان و حیوان باشند عرضه آنها ممنوعیت دارد.

وی افزود: پرندگانی چون جوجه اردک که عرضه و فروش آنها در بازار مشاهده می شود می تواند بعضی از بیماری های پرندگان را به افراد منتقل کند.
باسامی تاکید کرد: پرنده آلوده به ویروس می تواند افراد در معرض تماس را به بیماری های مشترک انسان و پرندگان همچون آنفولوآنزای پرندگان مبتلا سازد.
وی هشدار داد: مردم برای حفظ سلامت خود و اعضای خانواده به ویژه کودکان از خرید جوجه و دیگر پرندگان خودداری کنند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام هم گفت: همزمان با فروش ماهی های قرمز هفت سین گروه های گشت و نظارت این اداره کل نیز بازارهای استان را مورد بازرسی قرار می دهند.
عبدالصاحب بازیار توضیح داد: به منظور جلوگیری از فروش و عرضه برخی وحوش به مردم این گروه های کشت و کنترل به طور مرتب بازارهای استان را پایش می کنند.
وی با بیان اینکه نسبت به گذشته عرضه و فروش وحوش در اماکن عمومی در ماه پایانی سال کمتر از گذشته شده، افزود: مشاهده فروش هرگونه جانور وحشی به مردم خلاف بوده و با متخلف برابر قانون برخورد می شود. 

 

انتهای پیام/


نظر شما