تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 34993
تاریخ انتشار: 4. مارس 2018 - 7:50
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهران گفت: ۲ هزار هکتار از اراضی ملی منطقه آبزیادی این شهرستان در قالب طرح ملی توسعه جنگل به منظور مقابله با پدیده گرد وغبار تا پایان سال نهالکاری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آوای مهران سعید طاهری رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهران روز شنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از طرح های جنگل کاری مهران اظهار کرد: طرح های شاخصی در سطح شهرستان در حوزه منابع طبیعی اجرا شده و عمده این طرح ها در قالب مرتع کاری، بیابان زدایی و نهال کاری بوده است.

وی طرح های ملی جام، جم آب (جنگل کاری، مرتع داری و آبخیزداری) و طرح بیابان زدایی منطقه آبزیادی را از شاخص ترین طرح های احیا اراضی منابع طبیعی شهرستان مهران به وسعت هفت هزار هکتار عنوان کرد.

طاهری در خصوص نهالستان مهران نیز گفت: نهالستان این شهرستان با ظرفیت تولید چهار میلیون اصله نهال در سال علاوه بر  تامین نهال مناطق جنوبی و گرمسیری استان نیاز چندین استان کشور را نیز تامین می کند.

وی اظهار کرد: این نهال ها از نوع گونه های سازگار، مقاوم به گرما و کم آبی بوده و کهور، کنار، اکالیپتوس و انواع آکاسیا از مهمترین گونه های تولید و کشت شده در مهران و با هدف تثبیت خاک منطقه و مبارزه با بیابانزدایی و ریزگردها است.


نظر شما