تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 34364
تاریخ انتشار: 18. بهمن 1396 - 15:32
نماینده مردم استان ایلام در مجلس:
به دنبال تخصیص اعتبارات ملی به استان هستیم
نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال تخصیص اعتبارات ملی برای استان هستیم زیرا که اعتبارات استانی جوابگوی نیاز استان نیست.

به گزارش آوای مهران سلام امینی نماینده مردم استان ایلام  در مراسم جشن انقلاب شهرک اسلامیه شهرستان مهران گفت: تلاش مدیران ، نمایندگان مجلس و مدیران ارشد که پروژه‌ها را ملی و از ردیف های ملی استفاده کنیم .

وی اظهار کرد:چند طرح هم نمایندگان استان درخواست دادند که به ردیف های ملی ببریم.

نماینده مردم همچنین از تبدیل این شهرک به شهر خبر داد و گفت: در تقسیمات کشوری در گذشته تعداد افراد جمعیت این شهرک مقداری کمتر از شهر بود که در آمارگیری سال 95 این نقیصه رفع شد و شرایط کاملا برای شهر شدن شرک اسلامیه مهیا شده است.

امینی خاطر نشان کرد: شخصا پیگیر خواهم شد و فرماندار و استاندار نیز با وزارت کشور رایزنی کنند که کار شهر شدن این منطقه به اتمام برسد.

وی از درخواست اعتبار 3 میلیارد تومانی برای بهسازی کوچه و معابر شهرک اسلامیه و بان رحمان نیز خبرداد و گفت: مبلغ 3 میلیارد تومان اعتبار از وزارت نفت درخواست دادیم که با توجه به نزدیکی این روستاها با چاهای نفت برای بهسازی کوچه و معابر نیاز بود اما در ابتدا مورد موافقت ویر قرار نگرفت ولی با رایزنی های صورت گرفته امیدداریم که این مبلغ اختصاص داده شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مسجد و کمبود اعتبار برای تکمیل آن را از دیگر مشکلات شهرک دانست و افزود: برای مسجد مبلغی اختصاص داده شده بود که به علت تخصیص ها در وضعیت مطلوبی قرار ندارند تکمیل نشده است.

امینی اظهار کرد: در بحث راه ها نیز مسیر مهران به ملکشاهی با توجه به اینکه در بحث پدافند غیرعامل جواب میدهد و راه دوم کربلا از ملکشاهی به مهران می آید مطالعاتش انجام شده و این طرح به سازمان برنامه و بودجه رفته و ایده آل ما این است که این راه به طور کامل درست شود.

وی همچنین از ساخت پل بان رحمان خبر داد و گفت: این پل درست شده اما چون هزینه آن 850 میلیون بوده و تنها 250 میلیون تومان آن پرداخت شده نیاز است که استاندار پیگیر مابقی هزینه آن شود و ایشان هم در این خصوص قول مساعد داده اند.


نظر شما