تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 33759
تاریخ انتشار: 25. دى 1396 - 10:07
مرکزبهداشتی درمانی روستای چالاب که در چارت اداری آن باید از امکاناتی همچون پزشک خانواده ، مامایی ،دندانپزشکی ، تزریقات و پانسمان ، آزمایشگاه ، CPR و داروخانه برخوردار باشد اکنون هیچکدام از آنها را ندارد و یکی از معضلات این روستا است.

به گزارش خبرنگار آوای مهران جمعی از مردم این روستا با اظهار نارضایتی از فقدان امکانات اولیه پزشکی در این روستا خواستار توجه بیشتر مسئولان شدند.

یکی از اهالی این روستا می گوید : با وجود جمعیت زیاد این روستا اما تیم پزشکی روستا در طول هفته چند روز را به روستاگردی سایر روستاها می روند و عملا مرکزبهداشتی درمانی روستای چالاب تعطیل می شود.

وی ادامه داد: این مرکز بهداشتی فاقد بهیار بوده و بیماران مجبورند مسیر 35 کیلومتری چالاب تا مهران را برای تزریقات طی کنند.

دیگر اهالی این روستا نیز معتقدند: بسیاری از پستها برای این درمانگاه در نظر گرفته اند اما عملا در مهران فعالیت میکنند و این درمانگاه فاقد امکانات است.

با توجه به عدم وجود امكاناتي چون كار و اشتغال متناسب با جمعيت، مواد غذايي، بانك و ادارات دولتي، پزشك و بيمارستان و غيره همه روزه مردم روستای چالاب و روستای همجوار به نام چنگوله  مجبور به عزيمت به شهر مهران مي باشند.

اهالی این روستا از مسئولان انتظار دارند تا هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکلات درمانی و بهداشتی آنان اقدام کنند .

روستای چالاب از بزرگترین روستاهای شهرستان مهران در مسیر مواصلاتی دهلران به مهران قرار دارد.

تصاویر بیشتر برای مطلب: 

نظر شما