تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 33667
تاریخ انتشار: 21. دى 1396 - 10:27
نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام در جمع مردم چنگوله:
نفوذ ایران اسلامی در جهان به برکت خون شهداست
نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام گفت: اگر امروز ایران اسلامی قدرتمندترین کشور دنیاست و از نفوذسیاسی ، دفاعی و نظامی در منطقه برخوردار است به برکت خون شهداست.

به گزارش خبرنگار آوای مهران ، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی لطفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام در جمع مردم روستای چنگوله گفت: صبر و استقامت ملت ایران عزیز ، رهبری های پیامبر گونه امام عظیم الشان و رهبر انقلاب این کشور را کشوری بزرگ ، سرافراز و محبوب در دنیا کرده است.

وی اظهار کرد: دشمنان در طول 40 سال که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد هر روز و هر ساعت علیه انقلاب اسلامی توطئه کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام تصریح کرد: از اول پیروزی انقلاب اسلامی توطئه هجوم آمریکا و همدستانش علیه ملت از جمله حادثه طبس بعد هم کودتاهای دیگر یکی بعد از دیگری فتنه های داخلی و نیز هجمه یکی از مزدورانش به نام صدام در مرزهای غربی شکل گرفت.

وی تاکید کرد: اگرچه خساراتی با توطئه های آمریکا بر کشور تحمیل شد اما تجربیاتی که ما در جنگ به دست آوردیم ما را به قدرتمند ترین کشور دنیا تبدیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی با تقدیر از ایلات استان به ویژه ایل شوهان در محافظت و حراست از مرزها گفت: ایل شوهان انصافا در جنگ خوش درخشید و با تقدیم شهدا ، جانبازان و آزادگان گرانقدر برگ زرینی در تاریخ کشور ثبت کردند.

امام جمعه ایلام ادامه داد: همه ایلات و عشایر استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس جانانه از کیان اسلامی دفاع کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک اسلامیان به دست دشمنان تصرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام دغدغه اقتصادی مردم را از معضلات جامعه برشمرد و گفت: مسئولان در برابر این دغده بیکاری و اقتصادی مردم چاره اندیشی کنند.

وی تاکید کرد: اعتراض حق مردم است و مردم به خوبی اعتراض خود را از وجود مشکلات معیشتی بیان کردند اما عده ای آشوبگر از اعتراض به حق مردم سوء استفاده کردند و به تخریب اموال عمومی پرداختند که نشان می دهد دشمنان در کمین انقلاب هستند و از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام بهره گیری می کنند.

مراد ناصری فرماندار مهران نیز گفت: این روستا به دلیل نداشتن مکان آموزشی 950 میلیون تومان برای احداث یک باب مدرسه 6 کلاسه اختصاص داده شده است .

وی افزود: همچنین برای تکمیل پروژه سالن ورزشی چنگوله 700 میلیون تومان با رایزنی های انجام شده در نظر گرفته شده که در حال تکمیل شدن است.

ناصری همچنین از ایجاد زیرساختهای بازارچه چنگوله خبرداد و گفت: مجوز بازارچه چنگوله گرفته شده و دولت عراق نیز موافقت خود را اعلام کرده اما یکی از شرایط ایجاد بازارچه تکمیل زیرساختها از جمله احداث پل بزرگی بر روی رودخانه چنگوله در طرف عراق می باشد که بنابر درخواست طرف عراقی جمهوری اسلامی ایران آن را احداث کند و در حال رایزنی برای ساخت این پل می باشیم.

فرماندار مهران تاکید کرد: برای احداث جاده بازارچه چنگوله 11 میلیارد ریال در نظر گرفته شده که کارهای مطالعاتی آن در حال انجام است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه مهران همچنین از مراحل ساخت مدرسه 6 کلاسه و سالن ورزشی روستای چنگوله دیدن کرد.

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 

نظر شما