تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32697
تاریخ انتشار: 15. آذر 1396 - 10:05
شهرستان مرزی مهران در سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) رسول گرامی اسلام و ولادت امام ششم شیعیان حضرت جعفر صادق (ع) غرق در شادی و سرور است.

به گزارش آوای مهران ، آیین های مختلف جشن و سرور در مناطق شهری روستایی این شهرستان که شب گذشته آغاز شده امروز همچنان ادامه دارد.

آیین های جشن و سرور سالگشت ولادت رسول گرامی اسلام که از یک هفته پیش همزمان با آغاز هفته وحدت در جای جای شهرستان مرزی مهران آغاز شده بود، امروز به اوج خود رسیده است.

بارگاه ملکوتی امامزاده ها ˈعلی صالحˈ (ع) و سید ˈحسن بن موسی الکاظمˈ (ع) که جلوه ای دیگر به این منطقه مرزی داده است از دیشب و امروز به محل برگزاری برنامه های جشن و سرور ولادت باسعادت رسول گرامی اسلام و فرزند دلبندش تبدیل شده است.

هزاران زائر از مناطق استان ایلام در این آیین ها حاضر شده و با معنویت خاصی به جشن و شادی می پردازند.

همچنین شب گذشته گروه های مختلف فرهنگی و هنری شهرستان مهران با اجرای برنامه ˈجنگ شادیˈ و برنامه فرهنگی در امامزاده سید حسن بن موسی الکاظم (ع) جلوه ویژه ای به آیین های جشن و شادی این شهرستان بخشیدند.

 برگزاری ویژه برنامه های مداحی و سخنرانی در خصوص سیره نبوی و بزرگداشت شخصیت والای رسول مهربانی حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع) رییس مذهب تشیع نیز از دیگر برنامه های این مناسبت دینی در مهران بود.

جشن های ولادت رسول گرامی اکرم (ص) همچنان در شهرستان مرزی مهران تا پایان وقت امروز برگزار خواهد شد.


نظر شما