تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32616
تاریخ انتشار: 11. آذر 1396 - 13:08
در لحظات اولیه وقوع زلزله در کرمانشاه، فرماندهان سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام در منطقه حضور یافته و تجهیزات پزشکی، آمبولانس و ... و دستگاه های مهندسی و آوار برداری به مناطق زلزله زده انتقال یافتند.

به گزارش آوای مهران"پرویز پارسه" نماینده سپاه امیرالمومنین(ع)استان ایلام گفت: در لحظات اولیه بروز این حادثه سردار حسینی به منطقه تشریف آوردند و اقداماتی از نظر تجهیزات پزشکی، آمبولانس و ...  و دستگاه های مهندسی و وسایلی که برای آوار برداری نیاز بود نیز به منطقه انتقال دادند.

وی افزود: طی جلسات متعددی که برگزار شد منطقه ازگله و 16روستا به سپاه پاسداران استان ایلام واگذار شد که در طی این واگذاری فورا نسبت به برپایی اسکان اضطراری و برپایی چادرها، تامین آب و برق و سرویس های بهداشتی و حمام اقدام صورت گرفته شد به نحوی که تمامی مردم الحمدلله رضایت دارند و در ادامه این اقدامات اقدامات دیگری همانند نانوایی نیز صورت گرفته شد تا به مردم این مکان خدمت رسانی کنند.

پارسه اظهار کرد: در ادامه بسیج خواهران به جهت اقدامات فرهنگی، احتماعی به منطقه اعزام شدند، اکیپ های پزشکی، روانپزشکی و روانشناسی نیز در این منطقه حضور دارند، البسه، مواد خوراکی ، سوخت و ... میز در حد توان به منطقه ارسال شده است، الحمدلله هم اکنون آرامش کامل به منطقه برگشته است و ان شاالله در اقدامات بعدی نیز در خصوص سازندگی نیز توجه بیشتری خواهد شد.

نماینده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام عنوان کرد: در روزهای اول چون بحث امداد و نحات و آوار برداری بیشتر مطرح بود بیش از 100نفر از سپاه امیرالمومنین استان ایلام با تجهیزات کامل در منطقه حضور یافتند اما هم اکنون بیش از 50نیرو اقدامات اجرایی مدیریتی و پیگیری و رفع نواقص و مشکلات و سازندگی را انجام میدهند.

وی ادامه داد: الحمدلله در خصوص وضع معیشتی و اسکان مردم می توان گفت اوضاع خوب است و مشکلات ابتدایی آنان رفع شده، اما مشکلاتی از قبیل روانی و کمک های نقدی هنوز برقرار است، کمک های نقدی نیاز این مردم است و بایستی مسئولین و خیرین پای کار باشند تا جایگاه و مسکن امنی ساخته شود.

منبع:ایلام رصد


نظر شما