تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32014
تاریخ انتشار: 15. آبان 1396 - 5:50
مردم سیروان با برپایی موکب بصورت شبانه‌روزی در حال خدمات‌رسانی به زائرین اربعین حسینی هستند.

به گزارش آوای مهران به نقل از سیروان نوین، راهپیمایی اربعین یک مراسم معنوی و همنشینی فرهنگی میان همه دوستداران اهل بیت است و می‌دانیم که در میان ائمه، فقط برای حسین سیدالشهدا مراسم اربعین برگزار می‌شود. همچنان که در بین ائمه هیچ کدام به اندازه امام حسین علیه السلام زیارتنامه ندارند. در این مراسم انسان‌ها در قالب فرد و یا ساختارهای اجتماعی غیردولتی نقش آفرینان اصلی این عرصه هستند، چه در نقش زائر و راهپیما و چه در نقش میزبان و موکب گردان.

آن‌ها که رفته اند، دیده‌اند و آن‌ها که نرفته اند، می‌توانند از اهلش بپرسند، چه شوری است این عشق.

این چه محشری است که زن و مرد، پیر و جوان همه در تلاش اند تا به هر نحوی در این شور حسینی سهیم باشند و به راستی که این حسین کیست که عالم همه دیوانه است، این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست؟

پیاده‌روی اربعین چند سالی است که در ایران شور و اشتیاق خاص و گسترده‌ای میان مردم ایجاد کرده و هر سال بر حجم زائران حسینی این پیاده‌روی عظیم افزوده می‌شود.

مردم سیروان همه و همه، هم همانند مردم دیگر شهرها این روزها خود را برای میزبانی از هزاران زائر اربعین حسینی آماده می‌کنند تا سهمی از این زیارت و این همایش بین المللی داشته باشد.

شهرستان سیروان در استان ایلام یک از مسیرهایی است که به سرزمین عشق ختم می شود و چه بسیاری از زائران این راه را بخاطر منتهی شدن به مرز مهران برای رسیدن به کربلای معلی انتخاب می کنند.

این شهرستان  در سال گذشته با برپایی یک موکب در سه راهی کارزان در پذیرایی از زوار اربعین حسینی سنگ تمام گذشت.

مردم مومن، ولایتمدار و دوست دار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برای پذیرایی از عاشقان و دلباختگان شیفته ابالفضل العباس(ع) و حسین بن علی(ع) از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کردند بطوریکه در ایام منتهی به اربعین همه نذورات خود را به موکب سه راهی کارزان می فرستاند و در این موکب از چای، خرما و شیر گرفته تا کباب داغ از زائرین اربعین پذیرایی می کردند تا توانسته باشند به زائرین سرور و سالار شهیدا خدمتی کرده باشند.

امسال نیز همانند سال گذشته، مردم و مسئولان سیروان با برپایی موکب خادم الزهرا در سه راهی کارزان و یک موکب در مرز مهران به پذیرایی از زائرین اربعین حسینی پرداخته اند تا بتوانند خدمتی به عاشقان و دلباختان حسین بن علی (ع) کنند

مردم سیروان تمام عزم خود را جزم کردند تا برای زوار اربعین حسینی بهترین خاطرات را در طول گذر از این مسیر بسازند تا شاید سهمی از صواب بزرگ این زیارت نیز نصیبشان شود.

 
 
انتهای پیام

نظر شما