تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31391
تاریخ انتشار: 19. مهر 1396 - 15:35
معاون عمرانی وزیر کشور بر تکمیل زیرساختهای مسیر ایلام – مهران با افزایش ماشین آلات و تسریع در عملیاتی کردن حجم کار تاکید کرد.

به گزارش آوای مهران، سید محمدعلی افشانی معاون عمرانی وزیر کشور در نشست ستاد اربعین در مرز مهران گفت: زیرساخت های لازم برای اربعین در مرز مهران باید تا پنجم آبان به سرانجام رسیده و تکمیل شود.

وی اظهار کرد: مرز مهران به عنوان یکی از پر ترددترین مرز زمینی کشور در ایام اربعین حسینی شاهد تردد میلیونی زائران حسینی خواهد بود.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به وضعیت زیرساخت های ارتباطی در مسیر ایلام - مهران افزود: در حال حاضر پروژه های زیادی در قطعه های مختلف در دست اجرا است که باید تلاش کنیم تا بتوانیم تا قبل از ایام اربعین و تا پنجم آبان تکمیل و و زیر بار ترافیک قرار گیرند.

افشانی یکی از مهمترین مباحث زیرساختی در استان ایلام و مرز مهران را توجه به آینده نگری و تدوین برنامه های جامع برای پروژه ها دانست و یادآور شد: باید با آینده نگری و تدوین برنامه های جامع نسبت به اجرای پروژه های زیرساختی در مرز مهران اقدام کرد، چرا که تردد از این مرز قطعا در آینده بیشتر خواهد شد.

وی از تکمیل پروژه چهارخطه کردن محور ایلام - مهران تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: برای اجرای پروژه های زیرساختی در مرز مهران دیگر برنامه های کوتاه مدت نباید اجرایی شود و از برنامه های بلندمدت و کارهای اساسی استفاده کرد.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به افزایش تردد خودروها در ایام منتهی به اربعین و پس از بازگشت زائران از نیروهای انتظامی و بویژه پلیس راه خواست با گسیل امکانات و تجهیزات خودرویی و انسانی خود نظارت ببیشتری برای رفت و آمد زائران داشته باشند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شد ، ضمن اینکه باید سایر دستگاه های اجرایی نیز همکاری تنگاتتنگی با نیروهای انتظامی داشته باشند.

افشانی  از مسئولان راه و شهرسازی استان خواست به پیمانکاران تاکید کنند در فرصت باقیمانده به صورت سه نوبته کار کنند تا بتوان پروژه هایی را که قابلیت تکمیل شدن دارند، قبل از ورود زائران به بهره برداری برسانیم.


نظر شما