تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31307
تاریخ انتشار: 16. مهر 1396 - 8:00
رییس اداره استاندارد مهران گفت: اداره استاندارد مهران منشأ خدمات بسیار مفیدی در زمینه صادرات و واردات و رونق اقتصادی در این مرز بوده است.

اسماعیل مهدوی پور رییس اداره استاندارد مهران با تبریک روز جهانی استاندارد در گفتگو اختصاصی با آوای مهران گفت: اداره استاندارد در مرز سال 1389 در زمینی به مساحت 520 متر با هدف نظارت بر کیفیت کالاهای صادراتی آغاز بکار کرد.

وی اظهار کرد:با افزایش صادرات کالاهای ایرانی به عراق از مرز مهران ، جهت کاهش زمان ترخیص این کالاها و عدم مراجعه صادرکنندگان به مرکز استان این نمایندگی افتتاح گردید.

رییس اداره استاندارد مهران افزود: اداره استاندارد به منظور تسهیل در روند صادرات کالا، تمام پرونده های ارجاع داده شده به این اداره را درکمترین زمان ممکن برای صدور مجوز استاندارد ترخیص کالا، انجام می دهد .

مهدوی پور تصریح کرد: برای تعیین ماهیت یک ماده شیمیایی مانند کربنات کلسیم و یا هر کدام از سنگهای ساختمانی که بیشترین کالایی هستند که برای آزمون تعیین ماهیت به این اداره ارجاع داده می شوند با احتساب انجام آزمون ، صدور نتیجه و پرداخت هزینه آزمون به طور میانگین پنج دقیقه طول می کشد.

وی ادامه داد: نمایندگی اداره استاندارد در مرز مهران با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی تمامی آزمایشات تعیین ماهیت (تعیین تعرفه گمرکی) در این مکان انجام می دهد.

این مسئول گفت: اداره استاندارد در مرز بین المللی مهران مشتمل بر پنج آزمایشگاه ،شامل؛ آزمایشگاه صنایع شیمیایی، صنایع ساختمانی، صنایع غذایی ، میکروبیولوژی، اوزان و مقیاسها است.

رییس اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی مهران بیان کرد: همه فعالیت های اداره استاندارد در جهت تسهیل و سرعت بخشیدن به روند صادرات از مرز مهران صورت گرفته است و مشکلی در این خصوص نداریم.

وی همچنین به میزان صادرات کالاهای استاندارد از مرز مهران اشاره کرد و گفت: در شش ماهه نخست از سال جاری تاکنون 173 هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران به عراق صادر شده است.

مهدوی پوراظهار کرد: این کالا ها تحت نظارت اداره استاندارد شهرستان مهران به کشور عراق صادر شده است که بیشترین آن شامل سنگ های ساختمانی ، مواد لبنی  و مواد شیمیایی بوده است.

وی اضافه کرد: این میزان کالای استاندارد پس از نظارت و کنترل کارشناسان و بررسی یک هزار و 739 پرونده صادراتی و وارداتی از این شهرستان به عراق صادر شده است.

رئیس اداره استاندارد مهران افزود: در شش ماه گذشته تعداد 223 آزمون تعیین ماهیت نیز در آزمایشگاه های استاندارد مهران انجام شد که بیشترین کالای تعیین ماهیت شده سنگ های ساختمانی بوده است.

مهدوی پور تصریح کرد: در همین مدت 44 مورد بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی و 110 مورد بازرسی از مراکز عرضه صورت گرفته است.

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 

نظر شما