تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31284
تاریخ انتشار: 15. مهر 1396 - 13:17
استاندار ایلام گفت: نگاه دولت استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی است.

به گزارش  آوای مهران ازايلام بيدار ، "قاسم سلیمانی دشتکی"، استاندار ایلام در دیدار با رئیس اتاق بازگانی ایلام اظهار کرد: استان ایلام می تواند با جلب و جذب سرمایه گذاری های جدید به نقطه مطلوبی برسد و برای رسیدن به این مهم نیاز است که دستگاه های اجرایی در کنار بخش خصوصی باشند.

وی از هرگونه همکاری با بخش خصوصی استقبال کرد و افزود: مزیت های بسیار زیادی از جمله نفت و گاز، مرز طولانی با عراق و آب و خاک مناسب در این استان وجود دارد که باید به سرعت و نه به کندی این استان را توسعه یافته کند.
استاندار ایلام تاکید کرد: رفع مشکلات بخش تولید، تقویت جایگاه صادرات در مرز بین المللی مهران و همچنین پیگیری افزایش بازارچه های مرزی با عراق در دستور کار قرار دارد.
سلیمانی دشتکی گفت: تلاش می شود که از طریق وزارتخانه های مختلف و با حمایت بخش خصوصی زمینه مناسبی برای شکوفایی اقتصادی منطقه فراهم شود.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایلام نیز در این دیدار گفت: بخش خصوصی در کنار دولت برای رسیدن به توسعه همه جانبه کشور قرار دارد.
شعبان فروتن افزود: نگاه بخش خصوصی همواره به همکاری مطلوب با دولتمردان بوده و نشان داده که همواره از توسعه فضای کسب و کار استقبال می کند.
وی با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت های عظیمی در بخش های مختلف است که با بهره برداری مطلوب از آنها می توان شاهد تحولی عظیم در عرصه اقتصادی بود، یادآور شد: بخش تولید با وجود داشتن مزیت های مطلوب می تواند با حمایت همه جانبه دولتمردان به نقطه مطلوبی برسد و برای رسیدن به این مهم نیاز است که بانک ها در کنار تولید گران باشند.
رییس اتاق بازرگانی ایلام خواستار پیگیری افزایش بازارچه های جدید بین استان ایلام و کشور عراق شد و اضافه کرد: کارهای لازم از جمله جانمایی مکان در خصوص ایجاد بازارچه های چنگوله و چیلات انجام شده که لازم است برای تصویب نهایی از طریق مقامات کشور عراق پیگیری شوند.
فروتن ابراز امیدواری کرد، با همکاری بخش خصوصی و دولتمردان شاهد بروز شکوفایی اقتصادی در منطقه باشیم.

 

انتهای پیام/


نظر شما