تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31231
تاریخ انتشار: 13. مهر 1396 - 14:17
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: در نشستی که با مرزبان عراقی برگزارشد بر ارتقاء امنیت مرزهای دو کشور تاکید گردید.

سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه  نهمین نشست فرماندهان مرزی که در مهران برگزار شد به خبرنگار آوای مهران گفت: به جهت اینکه ما مرز طولانی با کشور عراق داریم بیش از 1600 کیلومتر و بر اساس توافقات قبلی ما سالی یکبار در تهران و بغداد نشست هایی داریم و برای وضعیت های خاص مانند اربعین نشست هایی در شهر های مرزی برگزار می کنیم .

وی اظهار کرد: این نهمین نشست ما با فرمانده مرزبانی کشور عراق بود به جهت اینکه این ماموریت اربعین ماموریت بسیار سنگینی است ضرورت دارد که هماهنگی های خیلی دقیق تر انجام شود.

فرمانده مرزبانی کشور افزود: ما سه مرز رسمی شلمچه مهران و چزابه در سالهای گذشته داشتیم و هماهنگی لازم در سالهای گذشته شده بود که با کمترین مشکل و تسهیلات بالایی زائران تردد کردند امسال نیز برابر اقدامات دولتمردان و مسئولان در سطوح مختلف بنا بر این است که مرز خسروی فعال شود لذا نیاز بود این نشست برگزار شود.

سردار رضایی ادامه داد: برای فعال نمودن مرز خسروی توافق خوبی انجام شده و چگونگی مدیریت لحظه ای سه مرز دیگر نیز تصمصم هایی گرفته شد و عمده تاکید طرفین بر تسهیل در تردد زائران و امنیت دو طرف مرز می باشد چه زمانی که زائران خارج می شود و هنگامی که وارد کشور می شوند.

وی تصریح کرد: هماهنگی های خوبی برای امنیت دو طرف مرز انجام شده که مرزبانان با دولتها هماهنگ شوند که تعدد سازمانها باعث مشکلاتی برای زائین نشود.

این مقام مسئول افزود: تاکید شده که کلانترهای مرزی به صورت نوبه ای با هم ملاقاتهایی داشته باشند و این نشستها در جهت تسهیل در تردد زائران تداوم داشته باشد .

وی همچنین از برگزاری اجلاس مرزبانان در تهران خبر داد و گفت: قرار است بعد از اربعین اجلاس مرزی در تهران تشکیل و چگونگی مدیریت مرزها هم آبی و هم خشکی بررسی شود.

سپهبد حاد عبدالله ابراهیم الحسینی فرمانده مرزبانی عراق نیز گفت: توافقات خوبی در زمینه همکاری با مرزبانی جهوری اسلامی ایران انجام شد و اکنون امنیت کامل در در مرزها داریم و تلاش میکنیم در کنار مرزبانان ایرانی تسهیلات خوبی برای زائران فراهم کنیم.

انتهای پیام/


نظر شما