تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29198
تاریخ انتشار: 21. تير 1396 - 13:29
برای نخستین بار در استان ایلام
طرح فیبر نوری شهر مهران اجرایی می شود
فاز اول طرح فیبر نوری برای اولین بار در استان ایلام در شهر مهران اجرایی می شود.

مراد احمدی معاون مخابرات منطقه استان ایلام در حاشیه نشست توسعه زیرساخت اربعین در گفتگو با خبرنگار آوای مهران با اعلام این خبر اظهار کرد : این طرح در فاز اول به طول سه کیلومتر آغاز و پیش بینی می شود تا چهار ماه به طول انجامد.

وی افزود: مهران به عنوان دروازه عتبات عالیات اولین شهرستان در استان ایلام می باشد که طرح فیبر نوری در آن اجرایی می شود.

احمدی ادامه داد در فاز اول فیبرنوری تا 21 منطقه خیابانهای اصلی سطح کافو کشیده میشود و در فاز دوم کار انتقال آن تا خانه های مشترکین انجام می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: تمام تجهیزات آن آماده شده که اعتباری بالاتر از 20 میلیارد ریال برای آن در نظر گرفته شده و به مناقصه گذاشته شده که یزودی عملیات حفاری و تعویض آن با سیم های مسی انجام میگیرد.

معاون مخابرات منطقه استان ایلام در خصوص فیبر نوری اظهار کرد:فیبر نوری رشته ای از تارهای بسیار نازک شیشهای است که قطر هر یک از تارها نظیر قطر یک تار موی انسان است تارهای یاد شده در کلافهایی سازماندهی می شوند وکابلهای نوری را بوجود میاورند ازفیبر نوری به منظور ارسال امواج نوری در مسافتهای طولانی استفاده میشود.

وی اضافه کرد: فیبر نوری یکیاز محیطهای انتقالدادهبا سرعت بالاست.امروزه از فیبرنوریدر موارد متفاوتی نظیر شبکه های تلفن شهری وبین شهری وشبکه های رایانه ای واینترنت استفاده میشود که از مزایای آن میتوان به پهنای باند فیبر نوری به منظور ارسال اطلاعات بمراتب بیشتر از سیم مسی ، تضعیف امواج در فیبر نوری بمراتب کمتر از سیم مسی ومناسب برای انتقال اطلاعات دیجیتالی اشاره کرد.

در این نشست به تعامل بین دستگاه های شهرداری و فرمانداری برای اجرای سریعتر این طرح تاکید شد.

انتهای پیام/


نظر شما