تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29164
تاریخ انتشار: 11. ژوئیه 2017 - 11:17
مدیر موسسه فرهنگی نسیم:
حجاب ارزش والای زن در جامعه است
مدیر موسسه فرهنگی نسیم گفت: حجاب ارزش والای زن در جامعه است و باید به این موضوع اهمیت ویژه ای داده شود.

به گزارش   آوای مهران به نقل از ایلام پویا، "پروین محمدی"، مدیر موسسه فرهنگی دفاع مقدس نسیم بامدادایلام" به مناسبت هفته حجاب و عفاف گفت: حجاب ارزش والای زن است و باید به این موضوع اهمیت ویژه ای داده شود.

محمدی اظهار کرد: خانواده جامعه کوچک است و باید برای جامعه خوب داشتن، بنیان خانواده را خوب بنا کنیم که این خود مستلزم چندین اصل است.

وی افزود: از ایناصول مهم می توان به کسب درآمد حلال و ارتزاق خانواده اشاره کرد چرا که لقمه حلالی که پدر و مادر به فرزند خویش می دهند از اهمیت خاصی در تربیت فرزندان خانواده و نهایتا جامعه برخوردار است.

این فعال فرهنگی ادامه داد: یکی از معضلات جامعه امروزی عدم توجه به دست آوردن رزق و روزی حلال می باشد که بعضا باعث انحراف بعضی از خانواده ها و جوانان شده است که با ذکر حدیثی از پیامبر اعظم (ص) اهمیتموضوع را می توان نشان داد و آن این است که حضرت فرمودند: اسلام بر ده قسم است که نه قسم آن بدست آوردن رزق و روزی حلال است.

مدیر موسسه نسیم بامداد تصریح کرد: از اصول دیگر برای بنیان خوب خانواده، تربیت اسلامی قبل از تولد فرزند و موقعی که روح فرزند شکل می گیرد.

محمدی عنوان کرد: رعایت حقوق متقابل زن ومرد در خانواده اصل سوم است که باید در خانواده رعایت گردد.

وی یادآور شد: احترام گذاشتن به حریم خانواده، نظم و برنامه ریزی در زندگی و مدیریت اقتصاد خانواده از موارد دیگر جهت حفظ حریم خانواده است که باید این اصول را در زندگی خود پیاده کنیم تا به جامعه مهدوی مطلوب برسیم.

 

انتهای پیام/


نظر شما