تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29114
تاریخ انتشار: 18. تير 1396 - 9:04
وضعیت کنونی تمثالهای شهدای در معابر اصلی مهران و نیاز آنها به مرمت و بازسازی به هیچ‌وجه شایسته این عزیزان و نمادهای ایستادگی و مقاومت مردم ایران نیست ، همین موضوع سبب نگرانی مردم و خانواده های شهدا شده است.

به گزارش خبرنگار آوای مهران با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهدات و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی اما تمثالهای شهدای مهران که در معابر اصلی قرار گرفته بر اثر بارندگی و ناملایمات جوی تیره و تار گشته یا کلا از بین رفته یا بعضا رنگ قسمتی از این یادبودها مخدوش و مسئولین اقدامی در جهت بازسازی آنها انجام نداده اند.

تعدادی از خانواده های شهدا در گفتگو با خبرنگار ما با ابراز نارضایتی از وضعیت موجود می گویند: با توجه به اینکه این تمثالها در محور پرتردد زائران کربلا نصب گردیده و چون عبور مرور زیادی از این مسیر صورت می گیرد می تواند باعث جلوگیری از غفلت گردیده و یاد شهدا و ایثارگریهای جوانان این مرز و بوم را در دل مسافران و گردشگران زنده نگه دارد.

آنان معتقدند بر اثر گذشت زمان این تمثالها و یادبودهای انسانهایی که با خون خود درخت پر ثمر انقلاب را آبیاری نمودند، به نوعی به نماد معنوی مهران تبدیل شده است پس باید تدبیری اندیشیده شود تا ظاهر و رنگ و روی آن حتی الامکان در خورنام شهدا گرانقدر باشد.

با این حال سئوال اینجاست درشهرستان مرزی مهران که خون بیش از 6 هزار شهید از سراسر کشور در آن ریخته شده برای تکریم فرهنگ ایثار و شهادت تابحال چه اقداماتی انجام گرفته است که درشأن شهدای شهر و کشورمان بوده است؟

شهرستان مهران که رزمنده ها و فرمانده هان والامقامی در آن به شهادت رسیده اند با توجه به اینکه مسیر زائران عتبات عالیات است امادر این زمینه تاکنون اقدامات موثری برای تکریم شأن و منزلت آن مسافران آسمانی انجام نگرفته است تا نسل جدید و نسلهای آینده شناخت کافی از دفاع مقدس داشته باشند.

بی توجهی به تابلوهای سوخته و رنگ باخته ی تمثال شهدای شهرستان در معابر اصلی شهر با توجه به وضعیت اقلیمی شهرستان و گرمای بیش از 50درجه درفصل گرما این تابلوها با مرور زمان کیفیت خود رااز دست داده داده اند واین یکی از دغدغه های فرزندان شهداو ایثارگران می باشد که هر روز باید شاهد عکس سوخته شهدا باشند.

شایسته است مسئولین مهران برای تکریم یاد و خاطره شهدای شهرستان  اداره یا نهاد مربوطه اقدامات لازم را در جهت تعویض تابلوها انجام دهد امید است ، ساماندهی و رفع عیوب ظاهری آن را در در اولویت کاری خود قرار دهند .

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 

نظر شما