تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29053
تاریخ انتشار: 15. تير 1396 - 17:38
شهردار مهران گفت : برای ایجاد زیرساختهای اربعین در شهر به 6 میلیون تومان اعتبار نیاز اس که از سازمان شهرداری ها مطالبه شد.

به گزارش آوای مهران صادق فتاحی شهردار مهران در جلسه ستاد زیر ساخت اربعین که در فرمانداری مهران با حضور خندان دل  معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد اظهار کرد:

پایانه مسافربری جهت تکمیل و رفع نواقص و تجهیز به یک میلیارد تومان نیاز دارد همچنین جهت دفع پسماندها و زباله های شهری با توجه به حجم تردد بسیار بالای زائران در ایام اربعین درخواست دو دستگاه ماشین حمل زباله پرس کن داده شده است.

فتاحی ادامه داد: در مورد اربعین سال گذشته آنچه اعتبار به شهرداری اختصاص داده شد در راستای پروژه های عمرانی و زیر ساخت اربعین هزینه و ریالی از آن در اختیار شهرداری نبود که بابت قسمتی از هزینه های زیر ساخت سال گذشته این نهاد خدمت رسان بدهکار می باشدو درخواست اعتبار از سازمان شهرداریها کردیم.

شهردار مهران افزود: ورودی خودرو به پارکینگ بزرگ اربعین در سال گذشته به علت قرار گرفتن در مسیر برگشت و عدم وجود زیر گذر و رو گذر کمتر از 20 درصد ظرفیت آن پر گردید که ایجاد زیرگذر و رو گذر هم منبع درآمدی برای شهرداری و هم جلوگیری از ترافیک می شود.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد پیاده رو و موزائیک فرش و استراحتگاه موقت آب سرد کن سرویس بهداشتی و فضای سبز از پارکینگ بزرگ تا داخل شهر به منظور پیاده روی زائرین در این مسیر و ایجاد منطقه امن برای تردد زایرین و جلوگیری از ورود خودروها به زمین های کشاورزی به اعتبار نیاز دارد که در این خصوص سازمان شهرداری ها توجه ویژه ای به مهران داشته باشد.

فتاحی گفت: ایجاد راه خروجی در هنگام گره ترافیکی در مرکز و هسته اصلی شهر با احداث جاده کنار گذر شرقی و غربی مهران و احداث دو دهنه پل بر روی رودخانه فصلی شماور به 3 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شهردار مهران تصریح کرد: با توجه به اینکه خودروها در ایام اربعین تمام شهر را به یک پارکینگ بزرگ تبدل می کنند و تمام زیرساختها و فضای سبز را تخریب می کنندنیاز به تامین اعتبار برای ترمیم فضای سبز جداول و بلوارها می باشد.

وی ادامه داد: همه ساله توسط شهرداری تهران با هزینه های گزاف سرویس های بهداشتی به پارکینگ انتقال داده می شود که اگر 500 میلیون تومان در اختیار شهرداری مهران قرار گیرد سرویس های بهداشتی ثابتی در داخل پارکینگ اربعین احداث و نیازی به جابه جایی نخواهد داشت.

فتاحی یادآور شد: در سنوات گذشته شهرداری اندک بهایی از کامیون های حمل بار که به زیرساختها زیان وارد میکردند اخد می کرد که بیش از 50 درصد بودجه شهرداری به علت قطع این خدمات کم شده و نیاز است سازمان شهرداری ها این مبلغ را جبران و یا به برقراری مجدد آن اقدام کند.

انتهای پیام/


نظر شما