امروز ۲۰ بهمن سالروز آغاز عملیات «والفجر۸» است. این عملیات در سال ۱۳۶۴ انجام شد و در پی آن نیروهای ایرانی توانستند شهر «فاو» عراق را فتح کنند.
یک مدرس دانشگاه گفت: شهدا نمونه‌ای از کامل‌ترین آدم‌ها بودند که به دنبال دیده شدن نبودند و به دنبال رضایت خداوند بودند.
به جرات می توان در آن زمان، میزان تنفر عمومی از وی را با شاه برابر دانست. نام او 13 سال برای مردم در حکم کابوسی هولناک بود
در آیین اختتامیه هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
در یکی از روزهای پاییزی بر حسب اتفاق همسفر خواهر شهید اسماعیلی از شهدای دفاع مقدس شدم. در میان همکلامی‌مان ایشان از شهیدی سخن به میان آورد که دو بار به شهادت رسیده بود!
سیدحسین حسینی در محله‌ای زندگی می‌کند که نامش به عنوان یک شهید روی یکی از کوچه‌های آن نقش بسته است! آقای حسینی مزار هم دارد و گاهی که به زیارت برادر شهیدش در قطعه 53 بهشت زهرا می‌رود...
پوتین‌های سنگین دوران سربازی را پوشید و چند میله آهنی بیست سانتی را زیر جوراب به پاها بست و در جیبهایش سکه های ۲۵ و ۵۰ تومانی را جاسازی کرد تا وزنش را به وزن ایده‌آل سپاه برساند.
«ملاقات در فکه» یکی از فرماندهان هشت سال جنگ تحمیلی را به تصویر می‌کشد، کتابی خوش‌خوان که با تلاش نویسنده توانسته روایتی دقیق از زندگی شهید باقری باشد.
صفحات کتاب مانند دفترچه خط داری است که سطرها برروی آن نگاشته شده اند و به همین لحاظ سعی شده از نظر گرافیکی هم مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.
چهار جلد از مجموعه ۱۶ جلدی خاطرات سردار قاسم سلیمانی از هشت سال جنگ تحمیلی منتشر شد.
گاهی باجناق‌ها می‌توانند از دو دوست به همدیگر نزدیک‌تر باشند، طوری که طاقت دوری از هم را نداشته باشند.
از مردم توقع نداریم ولی از مسئولان توقع داریم که بدون هیچ تبصره و حاشیه و بدون اینکه خجالت بکشند، از عزت نظام اسلامی دفاع کنند. الان هم بعضی‌ها خجالت می‌کشند که از نظام اسلامی دفاع کنند.
آن روز صبح با صیاد شیرازی عازم تپه دیده بانی شدیم. او با سردشت در تماس بود، گرا می داد و از پادگان سردشت توپخانه ۱۰۵ میلیمتری شلیک می کرد.
دفعه آخری که رفت همه چیز فرق میکرد بی‌تابی‌های فاطمه و مهدی لحظه خداحافظی با پدر قابل تحمل نبود. او رفت و من را با دو فرزند کوچک تنها گذاشت. دنیا محل سختی و امتحان دائم است.
علی طریقی کسی بود که گروه سرود را در آسایشگاه اسرای ایران در عراق تشکیل داد و هر عضو بعدها مسئول سرود آسایشگاه خود شدند تاثیر کار او در میان اسرا کمتر از تاثیر آهنگران در بین رزمندگان نبود.